SEE

Yorumlarımızı okumadan kesinlikle film izlemeyiniz ! 🙂

Dizi Hakkında Yorumumuz

See dizisi dürüst olmam gerekirse konu ve oyunculuklar bakımından son yıllarda izlediğim en iyi dizi. Başrolünü Jason Momoa’nın canlandırdığı bu hikayeyi izlerken soluksuz kalacaksınız. Dizi yakın gelecekte geçmektedir. Kimyasal savaş sonucu dünyada yalnızca 2 milyon kişi kalmıştır. Bu kalan insanlar ve yeni doğan bütün çocuklar savaş sonucu çıkan hastalıkla mücadele etmek zorunda kalacaklar ve yaşamlarını kör olarak geçireceklerdir. Yıllar geçtikçe geçmişe dair inanışlar,düşünceler ve söylentiler farklı yöne kayacak ve eskiden görü yeteneği olan insanlar cadı olarak nitelendirileceklerdir. Dizide bir şekilde görme yetisine sahip bir karakter vardır. Jarlamarel isimli bu adamın 2 çocuğu dünyaya gelir ve olaylar gelişir.

Gelecekte olduğunuzu ve görme yetinizin olmadığını hayal edin. Okuma yazma yok, çevredeki nesnelerin ne olduğundan haberiniz yok, silah ,araba barajlar, teknolojik aletler vs… Yani bir bakıma günümüz şartlarında ilk çağlarda yaşıyormuş gibi. Sadece ateş, su , kılıç ,avcılık gibi ilkel bilinebilir şeylerden haberdarlar.

Bu insanlar kör olduğundan diğer duyu organları fazla hassas ve evrimleşmiştir. Örneğin duymak hayatta kalmak için en becerikli olmanız gereken duyu organınız olmak zorunda. Spoiler bataklığına düşmek istemiyorum . İyi seyirler dilerim.

2019 ‧ Dram ‧ 1 sezon

%91 oranında kullanıcı bu TV dizisini beğendi .

See, başrollerde Jason Momoa ve Alfre Woodard’ın oynadığı Apple TV + için üretilen Amerikan bilim kurgu drama yayın yapan bir televizyon dizisidir. Steven Knight tarafından yazılmış ve Francis Lawrence tarafından yönetilmiştir. Filmde ayrıca Sylvia Hoeks, Hera Hilmar ve Christian Camargo da rol alıyor.

İlk bölüm yayın tarihi: 1 Kasım 2019Son bölüm yayın tarihi: 6 Aralık 2019KanalApple TV+Sezon sayısı: 1Programın yaratıcısıSteven Knight

YÖNETMEN

Steven Knight

Baş Rol

Jason Momoa- Baba Voss

See‘nin ana karakteri Baba Voss‘u, Game of Thrones‘un Khal Drago‘su Jason Momoa canlandırıyor. Öyle bir canlandırıyor ki, göremeyen fakat savaşçı ruhuna sahip gerçek bir kahramanı bu kadar iyi kim daha iyi canlandırdı bilemiyorum. Savaş sahnelerinde muazzam yeteneklerini çok iyi yansıtıyor.

Hera Hilmar – Edda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir