Game Of Thrones

Yorumlarımızı okumadan kesinlikle film izlemeyiniz ! 🙂

Dizi Hakkında Yorumumuz

Farklı bir şeyler arayanlar için ideal bir dizi. Hala izlemediyseniz hemen başlamalısınız. Ben izlerken kendimi fantastik bir dünyanın ortasında buldum. Çekimler, teknik , oyuncular muhteşem performansları barındıran bir baş yapıt. İnanılmaz sürükleyici ve her bölümden sonra merak uyandıran senaryosuyla da güçlü bir yapım. Biz Türkler her zaman mazlumun yanında olduğumuzdan, izlerken Starkların tarafını tutma eğiliminiz olabilir. Yok olmaya yüz tutmuş bir soy ancak asaleti de Sansa’da göreceksiniz. Khalesi ve ejderhaları bu yolculukta neler yaşadığını merak edenler hemen başlasın. Dizi 8 sezondan oluşuyor. Sayfalarca yazabilirim ancak fazlaca spoiler verme durumum olabilir. Bütün dünyanın heyecanla her sezon beklediği diziyi mutlaka izlemenizi öneririm.

İyi Seyirler … 🙂

Game Of Thrones (1.sezon)

Dizi Konusu

17 Nisan 2011 tarihide başlayıp 7 sezondur devam eden Game of Thrones dizisi; George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı romanından uyarlandı ve daha sonra da kitap serisinden konuları işleyerek yoluna devam etti. Belki de gelmiş geçmiş dünyanın en çok izlenen dizisi olan Game of Throne ya da Türkçe adıyla Taht Oyuncları; bütünüyle izleyicilerin kalplerini fethetmeyi başarıyor. Fakat özellikle de Game of Thones dizisi konusuyla televizyon tarihine damgasını vuruyor.

Yazların ve kışların oldukça uzun geçtiği bir diyarda, yıllar boyu taht kavgaları yaşanmaktadır. Nihayet Targaryen Hanesi’ne mensup, Deli Kral (Mad King) olarak da bilinen Aerys II Targaryen çıkan bir isyanla tahttan indirilmiştir. Yedi Krallığın Kralı olarak taç giyen yeni hükümdar ise Baratheon Hanesi’nden Robert olmuştur.

Yönetmen

David Nutter / David Benioff / Maguel Spochnik / D.B. Weiss

Karakterler

Ejderha
Rolü / Ejderyaaaa
Kit Harrington
Rolü / Jon Snow

Emilia Clarke
Rolü / Daenerys Targaryen

Sophie Turner
Rolü / Sansa Stark

Maisie Williams
Rolü / Arya Stark
Lena Headey
Rolü / Cersei Lannister
Peter Dinklage
Rolü / Tyrion Lannister

Jason Momoa
Rolü / Khal Drogo

2 thoughts on “Game Of Thrones

  1. Keyifle kış günleri terkar tekrar izlemek için harika bir senaryo.. Lakin final sezon daha etkili ve uçuk olabilirdi.. Buna rağmen John Snow ve Khalesi seviyorum sizi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir